首页 / 固定电感器 / NLCV32T-150K-EFD
minImg
NLCV32T-150K-EFD
TDK Corporation
型号:
NLCV32T-150K-EFD
封装:
1210 (3225 Metric)
描述:
FIXED IND 15UH 370MA 728MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 728mOhm Max
Series NLCV-EFD
Inductance 15 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 26MHz