NLP65-9624
Artesyn Embedded Power
型号:
NLP65-9624
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 65W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.26" H (127.0mm x 76.2mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series NLP65 (75W)
Current - Output 1 2.7 A
Power (Watts) 65W (75W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 72%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC