NOJP156M001RWJ
KYOCERA AVX
型号:
NOJP156M001RWJ
封装:
0805 (2012 Metric)
描述:
CAP NIOB OXID 15UF 20% 1.8V 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1.8 V
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Dissipation Factor 10%
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.1 Ohms
Series OxiCap® NOJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Current - Leakage 1 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF