NOMCT16032002FT1
Vishay Dale Thin Film
型号:
NOMCT16032002FT1
封装:
16-SOIC
描述:
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16SOIC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.390" L x 0.154" W (9.91mm x 3.91mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SOIC
Series NOMC
Power Per Element 100mW
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Resistor Matching Ratio ±0.025%
Number of Pins 16
Mfr Vishay Dale Thin Film
Resistance (Ohms) 20k
Circuit Type Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±5ppm/°C