NP06DB681M
Taiyo Yuden
型号:
NP06DB681M
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 680UH 210MA 4.6OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.287" W (7.50mm x 7.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.6Ohm Max
Series N, P Type
Inductance 680 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.6MHz