NPA10M63
NTE Electronics, Inc
型号:
NPA10M63
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 63V AXIAL
库存 : 3227
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 10
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.826" L (10.00mm x 21.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Series NPA
Package / Case Axial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 10 µF