NPF-120D-24
MEAN WELL USA Inc.
型号:
NPF-120D-24
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 14.4-24V 5A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series NPF-120D (120W)
Power (Watts) 120 W
Type Constant Current
Efficiency 89.5%
Voltage - Output 14.4 ~ 24V