NPF-120D-54BE
MEAN WELL USA Inc.
型号:
NPF-120D-54BE
描述:
LED DRIVER CC AC/DC
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Voltage - Input (Max) 305VAC
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 90VAC
Efficiency 87.5%
Voltage - Output 12 ~ 20V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series NPF-120D (120W)
Power (Watts) 120 W