NPP-301B-100AT
Amphenol NovaSensor
型号:
NPP-301B-100AT
描述:
SENSOR 15PSIA 0.08" .06V
用户指南
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Output Type Wheatstone Bridge
Termination Style Gull Wing
Port Size Male - 0.08" (2.04mm) Tube, Dual
Port Style Barbless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series NPP-301
Accuracy ±0.2%
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 3V ~ 10V
Output 0 mV ~ 60 mV (3V)