Sullins Connector Solutions
型号:
NPPN082AFCN-RC
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HDR 16POS 0.079 GOLD PCB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.406
$1.406
10
$1.2274
$12.274
100
$1.09706
$109.706
500
$0.914204
$457.102
1000
$0.783608
$783.608
5000
$0.754585
$3772.925
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.169" (4.30mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 16 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Series | - |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.094" (2.40mm) |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | NPPN082 |