Sullins Connector Solutions
型号:
NPTC102KFMS-RC
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HDR 20POS 0.1 TIN SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.0235
$2.0235
10
$1.76225
$17.6225
100
$1.574625
$157.4625
500
$1.312216
$656.108
1000
$1.124752
$1124.752
5000
$1.083095
$5415.475
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.299" (7.60mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 20 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | - |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | - |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | NPTC102 |