NREC025SABC-M30RC
Sullins Connector Solutions
型号:
NREC025SABC-M30RC
描述:
CONN HEADER SMD 25POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.098" (2.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C