首页 / 固定电感器 / NRM6045T4R7MMRRV
minImg
NRM6045T4R7MMRRV
Taiyo Yuden
型号:
NRM6045T4R7MMRRV
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 4.7UH 2.2A 36MOHM SMD
库存 : 835
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Series NR, T Type
Inductance 4.7 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz