onsemi
型号:
NRTS1060PFST3G
品牌:
封装:
TO-277-3
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO277-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.684
$0.684
10
$0.59185
$5.9185
100
$0.409925
$40.9925
500
$0.342551
$171.2755
1000
$0.291536
$291.536
2000
$0.259654
$519.308
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 1023pf @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 350 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 660 mV @ 10 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | NRTS1060 |