onsemi
型号:
NRVBSS14HE
品牌:
封装:
SOD-323HE
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD323HE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.3496
$3.496
100
$0.2432
$24.32
500
$0.189905
$94.9525
1000
$0.154356
$154.356
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5.6 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 55pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | SOD-323HE |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 40 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | 2-SMD, Flat Lead |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 1 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | NRVBSS14 |