NS12555T151MNV
Taiyo Yuden
型号:
NS12555T151MNV
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
FIXED IND 150UH 1.3A 258MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 258mOhm Max
Series NS
Inductance 150 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5.1MHz