首页 / 单二极管 / NSR05T30XV2T5G
minImg
NSR05T30XV2T5G
onsemi
型号:
NSR05T30XV2T5G
品牌:
onsemi
封装:
SOD-523
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOD523
库存 : 6743
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 23 ns
Capacitance @ Vr, F 85pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 170 µA @ 30 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 500 mA
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 500mA
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C