NSS40200LT1G
onsemi
型号:
NSS40200LT1G
品牌:
onsemi
封装:
SOT-23-3 (TO-236)
描述:
TRANS PNP 40V 2A SOT23-3
库存 : 10665
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 100MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 170mV @ 200mA, 2A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 40 V
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Series -
Transistor Type PNP
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 460 mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 220 @ 500mA, 2V