NTE Electronics, Inc
型号:
NTE1970
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 12V TO220 FULL PAC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.743
$3.743
10
$3.553
$35.53
20
$3.3725
$67.45
50
$3.1825
$159.125
100
$3.1065
$310.65
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 75°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 71dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | - |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bag |