NTE30035
NTE Electronics, Inc
型号:
NTE30035
封装:
3mm
描述:
LED-3MM AMBER
库存 : 2093
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 20
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 10°
Color Amber
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.00mm Dia
Millicandela Rating 2500mcd
Height (Max) 5.30mm
Product Status Active
Supplier Device Package 3mm
Series -
Lens Style Round with Domed Top
Package / Case Radial
Mfr NTE Electronics, Inc
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Lens Color Colorless
Package Bag
Wavelength - Peak 607nm
Lens Size 3.00mm Dia