NTE Electronics, Inc
型号:
NTE74HC04
封装:
14-DIP
批次:
-
描述:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
10
$0.855
$8.55
20
$0.81225
$16.245
30
$0.7695
$23.085
40
$0.72675
$29.07
50
$0.70965
$35.4825
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 16ns @ 6V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.8V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 4.2V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Features | - |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Bag |
| Current - Quiescent (Max) | 40 µA |
| Base Product Number | 74HC04 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |