NTE Electronics, Inc
型号:
NTE956
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.843
$1.843
10
$1.748
$17.48
20
$1.6625
$33.25
50
$1.5675
$78.375
100
$1.5295
$152.95
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| Output Type | Adjustable |
| PSRR | 65dB ~ 80dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | - |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bag |