onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9785
$0.9785
10
$0.80275
$8.0275
100
$0.624435
$62.4435
500
$0.529283
$264.6415
1000
$0.431158
$431.158
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | P-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 3100 pF @ 24 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 55 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 12mOhm @ 11.4A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Power Dissipation (Max) | 840mW (Ta) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 6.6A (Ta) |
| Mfr | onsemi |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NTMS41 |