NTP13N10
onsemi
型号:
NTP13N10
品牌:
onsemi
封装:
TO-220
描述:
MOSFET N-CH 100V 13A TO220AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 550 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 165mOhm @ 6.5A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 64.7W (Tc)
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 13A (Ta)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V