NTPF450N80S3Z
onsemi
型号:
NTPF450N80S3Z
封装:
TO-220-3 Fullpack/TO-220F-3SG
描述:
MOSFET N-CH 800V 11A TO220-3
库存 : 928
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 885 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19.3 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 450mOhm @ 5.5A, 10V
Product Status Not For New Designs
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 240µA
Supplier Device Package TO-220-3 Fullpack/TO-220F-3SG
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Power Dissipation (Max) 29.5W (Tc)
Series SuperFET® III
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Tj)
Mfr onsemi
Vgs (Max) ±20V