首页 / 单二极管 / NTS10120EMFST1G
minImg
NTS10120EMFST1G
onsemi
型号:
NTS10120EMFST1G
品牌:
onsemi
封装:
5-DFN (5x6) (8-SOFL)
描述:
DIODE SCHOTTKY 120V 10A 5DFN
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 120 V
Series -
Package / Case 8-PowerTDFN, 5 Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 10 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C