NTSB40200CTG
onsemi
型号:
NTSB40200CTG
封装:
D²PAK
描述:
DIODE SCHOTTKY 200V 20A D2PAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D²PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.45 V @ 20 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C