NTST20120CTG
onsemi
型号:
NTST20120CTG
封装:
TO-220
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220
库存 : 54
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 µA @ 120 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 10 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C