onsemi
型号:
NTTFS5C466NLTAG
品牌:
封装:
8-WDFN (3.3x3.3)
批次:
-
描述:
MOSFET N-CH 14A/51A 8WDFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.2135
$2.2135
10
$1.8411
$18.411
100
$1.464995
$146.4995
500
$1.239617
$619.8085
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 7.3mOhm @ 10A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.2V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 8-WDFN (3.3x3.3) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerWDFN |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 14A (Ta), 51A (Tc) |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NTTFS5 |