NXE1S0303MC-R13
Murata Power Solutions Inc.
型号:
NXE1S0303MC-R13
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 3.63V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.50" L x 0.41" W x 0.18" H (12.7mm x 10.4mm x 4.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.97V
Series NXE1 (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 14-SMD Module, 5 Leads
Efficiency 66%