NZ8F9V1MX2WT5G
onsemi
型号:
NZ8F9V1MX2WT5G
品牌:
onsemi
封装:
2-X2DFNW (1x0.6)
描述:
9.1V ZENER STANDARD TOLERANCE IN
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Supplier Device Package 2-X2DFNW (1x0.6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series NZ8F
Package / Case 2-XDFN
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Mfr onsemi
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms