首页 / AC 风扇 / OA180AP-22-1TB-IP55
minImg
OA180AP-22-1TB-IP55
Orion Fans
型号:
OA180AP-22-1TB-IP55
品牌:
Orion Fans
描述:
230VAC 180X180X90MM IP55
用户指南
Air Flow 460.0 CFM (12.88m³/min)
Noise 59.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.320A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Voltage Range 120 ~ 260VAC
Product Status Active
RPM 3400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 90.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 1.100 in H2O (274.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Series OA180AP
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 72.0W