首页 / AC 风扇 / OA205AN-11-1TB1856
minImg
OA205AN-11-1TB1856
Orion Fans
型号:
OA205AN-11-1TB1856
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 205X72MM 115VAC TERM
库存 : 153
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Air Flow 590.0 CFM (16.52m³/min)
Noise 67.0dB
Ingress Protection IP56 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Voltage Range 100 ~ 120VAC
Product Status Active
RPM 3000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 72.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.860 in H2O (214.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 205mm L x 205mm H
Weight 5.1 lbs (2.3 kg)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 55°C
Series OA205AN
Material - Blade Metal
Power (Watts) 80.0W