首页 / AC 风扇 / OAB13391-11-1WB
minImg
OAB13391-11-1WB
Orion Fans
型号:
OAB13391-11-1WB
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN IMP MTRZD 133X91MM 115VAC W/
用户指南
Air Flow 188.0 CFM (5.26m³/min)
Noise 60.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.430A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 3200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Width 91.50mm
Operating Temperature -40 ~ 140°F (-40 ~ 60°C)
Static Pressure 0.880 in H2O (219.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 133mm Dia
Weight 2.7 lbs (1.2 kg)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Series OAB13391
Material - Blade Thermoplastic
Power (Watts) 41.00W