Orion Fans
型号:
OAB18055-11-1WB
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FAN IMP MTRZD 182X55MM 115VAC W/
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$117.116
$117.116
10
$105.2524
$1052.524
25
$103.77002
$2594.2505
50
$97.09893
$4854.9465
100
$94.87536
$9487.536
请发送询价,我们将立即回复。

| Air Flow | 290.0 CFM (8.12m³/min) |
| Noise | 67.0dB |
| Ingress Protection | IP55 - Dust Protected, Water Resistant |
| Current Rating (Amps) | 0.700A |
| Fan Type | Motorized Impellers |
| Voltage - Rated | 115VAC |
| Voltage Range | - |
| Product Status | Active |
| RPM | 2800 RPM |
| Mfr | Orion Fans |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | Capacitor |
| Width | 55.00mm |
| Operating Temperature | -40 ~ 140°F (-40 ~ 60°C) |
| Static Pressure | 1.400 in H2O (348.7 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | - |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Round - 182mm Dia |
| Weight | 2.7 lbs (1.2 kg) |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 40°C |
| Series | OAB18055 |
| Material - Blade | Thermoplastic |
| Power (Watts) | 78.0W |
| Package | Box |
| Base Product Number | OAB18055 |