OD1225-24MSS02A
Orion Fans
型号:
OD1225-24MSS02A
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 90.0 CFM (2.52m³/min)
Noise 38.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.170A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2500 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing Type Sealed Sleeve
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight 0.341 lb (154.67 g)
Lifetime @ Temp. -
Series OD1225
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 4.1 W