OD1238-24HHBXC01A
Orion Fans
型号:
OD1238-24HHBXC01A
描述:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 154.0 CFM (4.31m³/min)
Noise 52.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.600A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 12 ~ 28VDC
Product Status Active
RPM 3800 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 38.50mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.570 in H2O (142.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 65000 Hrs @ 45°C
Series OD1238 XC
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Power (Watts) 14.4 W