OD1238-24MB01A
Orion Fans
型号:
OD1238-24MB01A
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 95.0 CFM (2.66m³/min)
Noise 41.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.230A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2540 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Speed Sensor (Tach)
Width 38.50mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.230 in H2O (57.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 65000 Hrs @ 45°C
Series OD1238
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Power (Watts) 6 W