OD280-48HTB
Orion Fans
型号:
OD280-48HTB
品牌:
Orion Fans
描述:
DC FAN 48V 280X89MM
用户指南
Air Flow 1180.0 CFM (33.04m³/min)
Noise 72.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 2.20A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Voltage Range 45 ~ 52VDC
Product Status Active
RPM 2400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 0.900 in H2O (224.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 280mm L x 280mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 85000 Hrs @ 35°C
Series OD280
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 106 W