OD4028-12LB01A
Orion Fans
型号:
OD4028-12LB01A
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
用户指南
Air Flow 7.0 CFM (0.196m³/min)
Noise 25.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.120A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range 7 ~ 14VDC
Product Status Active
RPM 5000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Speed Sensor (Tach)
Width 28.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 45°C