OD6015-12HB
Orion Fans
型号:
OD6015-12HB
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
库存 : 1171
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Air Flow 16.0 CFM (0.448m³/min)
Noise 33.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.090A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 4500 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 15.00mm
Operating Temperature -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Static Pressure 0.150 in H2O (37.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.079 lb (35.83 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Series OD6015
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 1.08 W