OD6015-12LLB
Orion Fans
型号:
OD6015-12LLB
描述:
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
用户指南
Air Flow 11.0 CFM (0.308m³/min)
Noise 21.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 3100 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.060 in H2O (14.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.079 lb (35.83 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Series OD6015
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 720 mW