OD7025-12HBXC
Orion Fans
型号:
OD7025-12HBXC
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE
库存 : 716
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Air Flow 60.0 CFM (1.68m³/min)
Noise 49.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.800A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
Product Status Active
RPM 6000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.460 in H2O (114.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 70mm L x 70mm H
Weight 0.198 lb (89.81 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Series OD7025
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 9.6 W