OD8025-24MB02A
Orion Fans
型号:
OD8025-24MB02A
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 31.0 CFM (0.868m³/min)
Noise 28.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2500 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Static Pressure 0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.191 lb (86.64 g)
Lifetime @ Temp. 65000 Hrs @ 45°C
Series OD8025
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 960 mW