OD8025-24MBIP68
Orion Fans
型号:
OD8025-24MBIP68
描述:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 32.0 CFM (0.896m³/min)
Noise 28.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.100A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2700 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature 5 ~ 149°F (-15 ~ 65°C)
Static Pressure 0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.191 lb (86.64 g)
Lifetime @ Temp. 65000 Hrs @ 45°C
Series OD8025
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 2.4 W