OD8025-48HSS01A
Orion Fans
型号:
OD8025-48HSS01A
描述:
FAN AXIAL 80X25MM 48VDC WIRE
用户指南
Air Flow 40.0 CFM (1.12m³/min)
Noise 33.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.080A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Voltage Range 24 ~ 56VDC
Product Status Active
RPM 3300 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.230 in H2O (57.3 Pa)
Bearing Type Sealed Sleeve
Approval Agency cURus
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.191 lb (86.64 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 45°C
Series OD8025
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 3.8 W