OD8038-12LB01A
Orion Fans
型号:
OD8038-12LB01A
描述:
FAN AXIAL 80.5X38MM 12VDC WIRE
用户指南
Air Flow 38.0 CFM (1.06m³/min)
Noise 32.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.140A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 2500 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Series OD8038
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Power (Watts) 1.7 W