OD8038-24HHBVXE10A
Orion Fans
型号:
OD8038-24HHBVXE10A
描述:
Thermal Products
用户指南
Air Flow 130.0 CFM (3.64m³/min)
Noise 66.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.90A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 15 ~ 26VDC
Product Status Active
RPM 8925 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 2.000 in H2O (498.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Series OD8038
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 45.6 W