OD8038-24LB-VXC5
Orion Fans
型号:
OD8038-24LB-VXC5
描述:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 83.0 CFM (2.32m³/min)
Noise 51.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.300A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 4900 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Auto Restart, PWM Control
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.500 in H2O (124.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Series OD8038 VA
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Power (Watts) 7 W