OD9238-48HHBVXE
Orion Fans
型号:
OD9238-48HHBVXE
品牌:
Orion Fans
描述:
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
用户指南
Air Flow 167.5 CFM (4.69m³/min)
Noise 72.3dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.900A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Voltage Range 28 ~ 52VDC
Product Status Active
RPM 7950 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure 1.900 in H2O (473.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Series OD9238
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 44.3 W